featured

Binance’a 4 milyar dolar fatura

Kripto para borsası devi Binance, ABD’deki soruşturma sonucunda 4 milyar dolarlık bir faturayla karşı karşıya kaldı. ABD Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, dünyanın en büyük kripto para borsasının yıllardır süregelen suç faaliyetlerine karıştığına dair devam eden soruşturmanın kapanması için 4 milyar dolar talep ediliyor.

Adalet Bakanlığı’nın yayınladığı rapora göre, Binance’ın kara para aklama ve dolandırıcılık dahil olmak üzere çeşitli suçlamalarla mücadele etmesi gerekiyor. Bu özel soruşturmanın kapatılması için istenen 4 milyar dolarlık ödemenin gerçekleştirilmesi durumunda, Binance ABD’deki faaliyetlerine devam edebilecek.

Ancak, ödeme yapılmaması durumunda Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun ABD’de cezai suçlamalarla karşı karşıya kalabileceği belirtiliyor. Binance ve Zhao’nun bu suçlamalarla ilgili olarak uzlaşma sağlayıp sağlamayacakları ise henüz belirsizliğini koruyor.

Binance, ABD Adalet Bakanlığı’nın radarında yaklaşık 5 yıldır bulunuyor. Federal savcılar, Binance’ın kara para aklamayı önleme politikalarını ve CEO Changpeng Zhao’nun 2020 yılında yaptığı iç yazışmaları incelemeye almış durumda.

Ayrıca, Binance’ın Rusya-Ukrayna savaşının başlamasıyla birlikte Rus kullanıcıların uluslararası yaptırımlardan kaçmalarına izin verdiği iddiaları da soruşturulan konular arasında yer alıyor.

Binance’a 4 milyar dolar fatura

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!