featured

Barclays’ten Türk Lirası analizi

Barclays analistlerinin Türk Lirası ile ilgili son analizine göre, Dolar/TL kurunda yukarı yönlü hareketin devam ettiği ve Türk Lirası’nda kontrollü bir değer kaybı olabileceği belirtiliyor. Özellikle yaz dönemi boyunca ekonomi yönetiminin Türk Lirası’ndaki değer kaybına izin verebileceği öngörülüyor. Ayrıca, 2024 yılı boyunca Türkiye’de politika faizinin sabit tutulacağı beklentisi analizde yer alıyor.

Barclays’ın değerlendirmesine göre, Dolar/TL kurundaki istikrarlı ancak hafif yukarı yönlü ivme, yabancı kurumların Türk Lirası’nda kontrollü bir değer kaybı senaryosunu desteklemesine yol açıyor.

Öte yandan, Barclays’ın önceki analizlerinde Türk bankalarının perp tahvillerine olan tavsiyesini yükselttiği ve özellikle Akbank ve Yapı Kredi’nin perp tahvillerinde yüksek carry getirisine dikkat çektiği biliniyor. Analizlerinde, Türkiye banka tahvillerinin Körfez bölgesi dahil olmak üzere EEMEA’daki diğer banka tahvil piyasalarına kıyasla cazip olduğunu vurguladı.

Barclays, Türkiye ekonomisi ve finans piyasalarıyla ilgili gelecek döneme yönelik bu görüşlerini detaylı bir şekilde sunmaya devam ediyor.

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
Barclays’ten Türk Lirası analizi
Yorum Yap
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!