featured

Bakan Şimşek: Vergi kanunlarını gözden geçiriyoruz

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda yaptığı bütçe sunumunda önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Şimşek, sunumunda çalışanlar ve emeklilerin enflasyon karşısında ezilmeyeceğine dair güçlü bir taahhütte bulundu. Ayrıca, sıkı parasal politikaların devam edeceğini vurguladı.

Şimşek, temel vergi kanunlarını gözden geçirdiklerini ve bu çalışmaları yakın bir gelecekte Meclis’in incelemesine sunacaklarını ifade etti.

Bakan Şimşek’in konuşmasında dikkat çeken bir diğer nokta da vergi düzenlemelerinde adalet, eşitlik, öngörülebilirlik ve şeffaflık ilkelerine vurgu yapması oldu. Ayrıca, vergi tabanını genişletme ve gönüllü uyumun artırılması konusunda çalışmaların devam edeceğini belirtti.

Hazine ve Maliye Bakanı, vergi sisteminin anlaşılabilir, kolay uygulanabilir ve güncel ihtiyaçları karşılayabilecek bir yapıya kavuşturulmasının önemine vurgu yaptı. Etkin olmayan istisna, muafiyet ve indirimlerin kaldırılması amacıyla geniş kapsamlı bir çalışma yürütüldüğünü de açıkladı.

Sonuç olarak, Bakan Şimşek, temel vergi kanunlarının gözden geçirilmesi ve bu çalışmaların Meclis tarafından değerlendirilmesi için çalışmaların sürdüğünü ifade etti.

Bakan Şimşek: Vergi kanunlarını gözden geçiriyoruz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!