featured
  1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Bakan Işıkhan: Asgari ücrette ilkemiz çalışanı enflasyona ezdirmemek

Bakan Işıkhan: Asgari ücrette ilkemiz çalışanı enflasyona ezdirmemek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 2024 yılında geçerli olacak asgari ücretle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımızın da vurguladığı gibi, çalışanlarımızı enflasyona karşı korumak, temel ilke olarak benimsenmiştir. Bu doğrultuda bir planlama içerisindeyiz” dedi.

Bakan Işıkhan, Meclis’te gazetecilerin sorularını yanıtlarken, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay’ın 2024 asgari ücret görüşmelerinde TÜRK-İŞ heyetinde 4 işçi temsilcisine yer verileceğini duyurmasına ilişkin bir değerlendirme yaptı. Işıkhan, işçi ve işveren temsilcilerini aralık ayında davet ederek Asgari Ücret Tespit Komisyonu çalışmalarını başlatacaklarını ifade etti. Bakan, şu şekilde konuştu:

“Her zaman ifade ettiğimiz gibi, Cumhurbaşkanımızın vurguladığı gibi, çalışanlarımızı enflasyona karşı korumak bizim için temel ilkedir. Bu yönde bir planlama içerisindeyiz. Elbette ki tüm tarafların görüşlerini dinleyeceğiz. Sosyal diyalog, en önemli iletişim aracımızdır. Bu mekanizma aracılığıyla harekete geçeceğiz. Katkı sağlayacağına inandığımızı düşünüyoruz. Eğer çalışma hayatıyla ilgili sorunlar varsa, bu sorunları çözmek için çaba sarf edeceğiz. Daha müreffeh bir ülke için bu yönde adımlar atacağız.”

Bakan Işıkhan: Asgari ücrette ilkemiz çalışanı enflasyona ezdirmemek

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!