featured

Avrupa Merkez Bankası (ECB) faiz kararı ne zaman, saat kaçta açıklanacak?

Avrupa Merkez Bankası (ECB), Eylül ayı faiz kararı toplantısını bekleyen binlerce yatırımcının odak noktasında. ECB’nin Avrupa Bölgesi’ndeki politika faizine yönelik beklentiler, dolar, emtia ve kripto para piyasalarını etkileyebilir. İşte Eylül ayı ECB faiz kararı ile ilgili önemli bilgiler:

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Para Politikası Kurulu’nun Eylül ayı faiz kararı toplantısı 14 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek. Faiz kararı toplantısı sonuçları, toplantının hemen ardından saat 15.15’te açıklanacak.

Avrupa’da enflasyon ve resesyon endişeleri sürerken, ekonomik veriler olumsuz sinyaller vermeye devam ediyor. Bu bağlamda, para piyasalarında ECB’nin politika faizini Eylül toplantısında yüzde 25 baz puan artırma olasılığı yüzde 70 olarak öngörülüyor. Ayın başlarından bu yana yaklaşık yüzde 40 ihtimalle faiz artırılacağı fiyatlanıyordu.

ECB faiz kararı yanı sıra, toplantı sonrası ECB Başkanı Christine Lagarde’ın yapacağı açıklamalar da büyük bir öneme sahip. Lagarde’ın açıklamaları, ECB’nin gelecekteki politika adımlarına dair ipuçları verebilir. Bu nedenle yatırımcılar, Lagarde’ın açıklamalarını yakından takip edecekler.

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
Avrupa Merkez Bankası (ECB) faiz kararı ne zaman, saat kaçta açıklanacak?
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!