featured
  1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. AK Parti’den emekli maaşı açıklaması

AK Parti’den emekli maaşı açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, emekli maaşı düzenlemesi üzerindeki çalışmalarını sürdürüyor. Bu önemli gelişmeyle ilgili olarak AK Parti’den bir açıklama geldi.

AK Parti TBMM Grup Başkanı Abdullah Güler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bu konuda bir talimat verdiğini hatırlattı. Güler, “Bu iki bakanlığın bürokrasisi çalışmalarını yürütüyor. 6 Şubat depremiyle beraber merkezi bütçeden AFAD Başkanlığı’na ve Çevre Şehircilik Bakanlığı’na aktarılan 765 milyar TL civarında bir bütçe vardı. Meclis kapanmadan önce ek bütçeyi çıkarmıştık; 1 trilyon 119 milyar TL. Yine borçlanma limitlerini artırmıştık. Bütçenin dengesini bozmadan; nasıl bir miktar ortaya çıkabilir, şu anda çalışma devam ediyor.” dedi.

Güler, çalışmaların netleşmediğini ve henüz bir tarih veya rakam vermenin mümkün olmadığını belirtti. Ancak, bütçe dengesini koruyarak bu konuda nasıl bir çözüm bulunabileceği konusunda ciddi ve nitelikli bir çalışmanın devam ettiğini vurguladı. Ekim veya kasım ayı içinde tamamlanıp Meclise sunulması durumunda hızlı bir çalışma yapacaklarını dile getirdi. Hazine ve Maliye ile Çalışma Bakanlığı’nın bu konuda büyük bir gayret gösterdiğini ekledi.

Ayrıca, AK Parti TBMM Grup Başkanı Abdullah Güler, Meclis açıldıktan sonra ilk ele alacakları yasal düzenlemelerden birinin depremle ilgili çalışmalar olacağını belirtti. İstanbul’un 39 ilçesindeki 962 mahallede zemin etüdü çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Güler, bu konuda hızlı ve nitelikli bir çalışma için bakanlığın bürokrasisinin aktif bir şekilde çalıştığını ifade etti.

AK Parti’den emekli maaşı açıklaması

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!