featured

ABD Merkez Bankası FED faiz kararını açıkladı : Fed faiz kararı ne oldu? 2023 Kasım

ABD Merkez Bankası (Fed), uzun bir bekleyişin ardından kasım ayı faiz kararını açıkladı. Birçok küresel yatırımcı, altın, dolar, borsa ve kripto paralar gibi farklı yatırım araçlarına güvenli liman arayışında, Fed’in kararını merakla bekliyordu. Fed’in para politikasındaki belirsizlikler, piyasaların faiz kararının hangi yönde olacağına dair büyük bir merak içinde olmasına neden olmuştu.

ABD Merkez Bankası (Fed), Kasım toplantısında politika faizini değiştirmedi ve faizi yüzde 5,25-5,50 aralığında sabit tuttu. Bu faiz kararı oy birliği ile alındı.

Fed, küresel piyasaların büyük bir ilgiyle beklediği faiz kararını açıkladı. Kasım ayı toplantısında, Fed, politika faizini değiştirmeyerek beklentilere paralel bir şekilde hareket etti ve faizi 22 yılın zirve seviyesinde sabit tuttu. Bu karar, Fed’in faizde iki toplantı üst üste değişiklik yapmadığını gösterdi.

Eylül ayı toplantısında da Fed, faizleri değiştirmedi ve Fed yetkilileri, bu yıl için bir faiz artışı daha öngördü. Bu kararlar, küresel ekonomik ve finansal piyasalarda büyük bir etkiye sahip oldu.

ABD Merkez Bankası FED faiz kararını açıkladı : Fed faiz kararı ne oldu? 2023 Kasım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!