featured

9 Ağustos 2023 – Borsa İstanbul’da 3 hisseye açığa satış yasağı

Borsa İstanbul tarafından yapılan Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) açıklamasına göre, Sermaye Piyasası Kurulu’nun kararı gereği Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) devreye alınmıştır. Bu kapsamda, 3 hissenin paylarına 8 Eylül 2023 seans sonuna kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirilmiştir.

Ersu Gıda (#ERSU) adlı şirketin ERSU.E payları, 9 Ağustos 2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 8 Eylül 2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

Kron Teknoloji (#KRONT) adlı şirketin KRONT.E payları, 9 Ağustos 2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 8 Eylül 2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

Uşak Seramik (#USAK) adlı şirketin USAK.E payları, 9 Ağustos 2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 8 Eylül 2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

KAP açıklamasına göre, “Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında ERSU.E, KRONT.E ve USAK.E payları 9 Ağustos 2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 8 Eylül 2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.”

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
9 Ağustos 2023 – Borsa İstanbul’da 3 hisseye açığa satış yasağı
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!