featured

6 dev şirkete rekabet soruşturması

Akaryakıt sektöründe ve elektronik perakendeciliği alanında faaliyet gösteren 6 şirketin, Rekabet Kurumu tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında sözlü savunma toplantısı 17 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek.

Rekabet Kurumu’nun resmi internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Petrofis Akaryakıt Dağıtım Hizmetleri AŞ, THY Opet Havacılık Yakıtları AŞ ve Triple Star Aviation Ltd. şirketlerinin, özel jetlere yakıt tedariki pazarında uyguladıkları işlemler, Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un “Rekabeti Sınırlayıcı Anlaşma, Uyumlu Eylem ve Kararlar” ile “Hakim Durumun Kötüye Kullanılması” maddelerini ihlal edip etmediklerinin araştırıldığı bir soruşturma söz konusudur. Bu soruşturmanın son aşaması olan sözlü savunma toplantısı da 17 Ekim tarihinde düzenlenecektir.

Ayrıca, Media Markt Turkey Ticaret Limited Şirketi, Teknosa İç ve Dış Ticaret AŞ. ve Vatan Bilgisayar Sanayi ve Ticaret AŞ’nin, Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’u ihlal edip etmediklerini belirlemek amacıyla yürütülen başka bir soruşturmanın da sözlü savunma toplantısı aynı gün, yani 17 Ekim’de saat 14.30’da gerçekleşecektir.

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
6 dev şirkete rekabet soruşturması
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!