featured

5 bin TL emekli ikramiyesi ne zaman ödenecek? 5000 TL emekli ikramiye ödemeleri başlıyor

Emeklilere yönelik merakla beklenen 5 bin TL ikramiye ödemelerinin tarihleri belli oldu. Kasım ayında gerçekleştirilecek olan bu ödemeler, SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı kapsamında aylık alanlara göre farklı günlerde yapılacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan alınan bilgilere göre, bu destekten faydalanacak emekliler arasında SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklileri, EYT’den emekli olanlar, EYT için maaş başvurusu yapmış ancak henüz bağlanmamış olanlar, dul ve yetim aylığı alanlar yer alacak. Ancak, bu destekten yararlanacak emeklilerin başka bir işte çalışmıyor olmaları şartı aranacak.

Toplamda 10 milyonu aşkın emeklinin faydalanacağı bu destek, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı ikramiyelerinin yanı sıra, bir defaya mahsus olacak şekilde 5 bin TL’lik ödeme içeriyor. Bu ödeme bugünden itibaren çalışmayan emeklilere 5 bin TL olarak, dul ve yetimlere ise aylıklarındaki orana göre yapılacak.

SSK kapsamında aylık alanlar için ödeme tarihleri şu şekilde:

  • 17, 18, 19 olanlar için 11 Kasım,
  • 20, 21, 22 olanlar için 12 Kasım,
  • 23, 24, 25, 26 olanlar için 13 Kasım.

Bağ-Kur ve Emekli Sandığı kapsamında aylık alanlar ise 14 Kasım tarihinde ödemelerini alacaklar. Bu tarihlerden itibaren emekliler, beklenen 5 bin TL ikramiyelerini hesaplarında görmeye başlayacaklar.

5 bin TL emekli ikramiyesi ne zaman ödenecek? 5000 TL emekli ikramiye ödemeleri başlıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!