featured
  1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. 1 Eylül 2023 – Brent petrol fiyatı ne kadar oldu?

1 Eylül 2023 – Brent petrol fiyatı ne kadar oldu?

Brent petrolün güncel fiyatı 87,19 dolar olarak kaydedilmektedir. Dün ise Brent petrolün varil fiyatı 86,83 dolar seviyesinde kapanmıştı. Petrol fiyatlarının yükselmesinde, Suudi Arabistan ve Rusya’nın petrol üretimlerinde planladığı kesintilerin etkisi büyük oldu.

Suudi Arabistan’ın günlük 1 milyon varil gönüllü petrol üretimi kesintisini ekim ayına kadar uzatması ve Rusya’nın petrol arzını gönüllü olarak günlük 300 bin varil azaltma taahhüdü, arz sıkıntısı endişelerini artırdı. Rusya’nın OPEC üyesi ülkelerle yeni bir anlaşmaya varması da petrol fiyatlarının yükselmesine katkı sağladı.

Uzmanlar, küresel arzın daha da daralmasıyla petrol fiyatlarının yılın geri kalanında yükselmesini bekliyorlar. Ancak, piyasaların gelecekteki faiz oranlarına ve Çin’in ekonomik hareketliliğine dair sinyallere odaklandığı unutulmamalıdır.

Brent petrol fiyatları teknik olarak 87,27 ile 87,35 dolar aralığının direnç, 86,87 ile 86,75 dolar aralığının ise destek bölgesi olarak izlenebileceği belirtilmektedir. Petrol fiyatlarının gelecekteki gelişmeleri yakından takip edilmelidir.

1 Eylül 2023 – Brent petrol fiyatı ne kadar oldu?

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!