featured

Tav Havalimanları (TAVHL) ihalen çekilme kararı aldı

TAV Havalimanları Holding A.Ş. (TAVHL), 12 Mart 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamada, Nijerya Lagos Havalimanı ihalesiyle ilgili önemli bir karar aldığını duyurdu.

Şirketin bildirisine göre, Lagos Havalimanı’nın dış hat yolcu ve kargo terminallerinin 20 yıl süreyle işletilmesi ve geliştirilmesi ihalesinden çekildiği belirtildi. Artık TAV Havalimanları’nın bu ihale sürecinin bir parçası olmadığı vurgulandı.

TAV Havalimanları, daha önce 17 Ekim 2022 tarihinde yaptığı açıklamada, Nijerya Federal Havalimanları Otoritesi (NFHO) tarafından yapılan duyuruda, Nahco Management Services Ltd ve Planet Project Limited ile oluşturulan konsorsiyumun Lagos Havalimanı’nın dış hat yolcu ve kargo terminallerinin işletilmesi ve geliştirilmesi ihalesinde “tercih edilen işletmeci” olarak seçildiğini paylaşmıştı. Ancak, TAV Havalimanları şu anda bu ihale sürecinden çekilmiş durumda.

Bu son gelişme, TAV Havalimanları’nın stratejik planlamasında bir değişiklik olarak yorumlanabilir ve Nijerya Lagos Havalimanı’nın gelecekteki işletme ve geliştirme süreçleri için farklı bir yol izlenebilir.

Tav Havalimanları (TAVHL) ihalen çekilme kararı aldı
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!