featured

Sanayi şirketine Rekabet Kurulu soruşturması

Kalekim Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KLKIM), 18 Aralık 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı bildirimde, Rekabet Kurulu’nun Kalekim Lyksor Kimya San. A.Ş. üzerinde yürütülen soruşturma hakkında detaylı bir açıklama yaptı.

Şirketin bildirimine göre, Rekabet Kurulu, Kalekim iştiraki olan Kalekim Lyksor Kimya San. A.Ş. dahil olmak üzere sektörde faaliyet gösteren belirli şirketlere yönelik bir soruşturma başlatma kararı almış ve bu kapsamda şirket savunması talep etmiştir.

Kalekim Kimyevi Maddeler Sanayi (KLKIM), iştiraki Kalekim Lyksor Kimya San. A.Ş.’nin 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal edip etmediği konusunda Rekabet Kurulu tarafından yapılan soruşturmanın başlatıldığını belirtti.

Finansal verilere göre, KLKIM hisse fiyatı bugün itibariyle 20,36 TL’dir ve son 24 saatteki işlem hacmi 15.332.285,00 TL olarak kaydedilmiştir. KALEKIM KIMYEVI MADDELER hissesi, gün içinde yüzde 2,4’lük bir düşüş yaşarken, haftalık kayıp yüzde 6,37’ye, aylık kayıp ise yüzde 24,7’ye ulaşmıştır. Yıllık verilere göre ise son bir yılda KALEKIM KIMYEVI MADDELER, yatırımcısına yüzde 92,78 kazanç sağlamıştır.

Sanayi şirketine Rekabet Kurulu soruşturması
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!