featured

Sanayi şirketi yatırımlarını açıkladı : Hissede kayıp yüzde 16

Europen Endüstri İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (EUREN), 20 Aralık 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı bildirimde devam eden yatırımlar hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Şirketin güneş enerjisi camları alanındaki yatırımında inşaatın %65 seviyesine ulaştığı belirtilirken, yurtdışından makine ve ekipman sevkiyatlarına başlandığı ifade edildi. Ocak ayından itibaren montaj sürecine geçilecek olan proje, 2024 yılı 3. çeyreği içerisinde devreye alınması planlanıyor.

Europen Endüstri İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (EUREN) tarafından yapılan KAP açıklamasında, yatırımcılardan gelen yoğun sorular üzerine güncel durumun paylaşıldığı vurgulandı. Güneş enerjisi camları yatırımının tamamlanma düzeyinin %65’e ulaştığı, yurtdışından makine ve ekipman sevkiyatlarının başladığı, montaj sürecinin ocak ayında başlayacağı ve yatırımın 2024 yılı 3. çeyreği içinde devreye alınacağı bilgisi paylaşıldı.

Ayrıca, devam eden 4 MW Çatı Ges yatırımının 2024 yılı 1. çeyreği sonunda üretime başlaması planlandığı belirtildi. Bu yeni yatırım ile birlikte şirketin kurulu gücünün 18,6 MW’a yükseleceği bilgisi verildi.

EUREN hisse fiyatı bugün 14,51 TL seviyesinde işlem görmekte olup, son 24 saatlik işlem hacmi 194.312.022,00 TL olarak kaydedildi. EUROPEN ENDUSTRI hissesi bugün %1,54’lük bir artış gösterirken, haftalık kayıp %0,48’e, aylık kayıp ise %16,07’ye ulaştı. Yıllık verilere göre, son bir yılda EUROPEN ENDUSTRI hissesi yatırımcısına %12,17 kazandırmıştır.

Sanayi şirketi yatırımlarını açıkladı : Hissede kayıp yüzde 16
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!