featured

IC Enterra Enerji (ENTRA) yeni yatırımını tamamladı

IC Enterra Yenilenebilir Enerji A.Ş. (ENTRA), Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı son bildirimde, İtalya merkezli Troia Wind S.r.l. şirketinin çoğunluk hissesinin devralma sürecini tamamladığını duyurdu.

Açıklamada, bu devralma işleminin, IC İçtaş Enerji Yatırım Holding A.Ş. ile yapılan anlaşma doğrultusunda gerçekleştirildiği belirtildi. Troia Wind S.r.l. şirketinin toplam sermayesinin %51’ine denk gelen hisse, 5,100 Euro nominal bedelle devralındı ve tescil işlemleri tamamlanmış durumda.

Yatırım Detayları ve Proje Planlaması

Troia Wind S.r.l. şirketinde devam eden bir RES (Yenilenebilir Enerji Kaynakları) projesi bulunmaktadır. Şu anda 64.8 MW kapasiteli bu projenin geliştirilme süreci devam etmekte olup, proje için gerekli olan çevre etki değerlendirmesi ve lisans süreçleri (Autorizzazione Unica) tamamlanma aşamasındadır. Planlamalara göre, bu süreçlerin 2025 sonuna kadar tamamlanması öngörülmekte ve 2026 sonuna kadar projenin işletmeye alınması planlanmaktadır.

Beklenen Üretim ve Finansal Etkiler

64.8 MW kapasiteli RES santralinin %34 kapasite faktörü ile yaklaşık olarak yıllık 194,400 MWh/yıl elektrik üretimi gerçekleştirmesi beklenmektedir. Bu üretim miktarının, mevcut varsayımlara göre yıllık 13 milyon Euro ilave FAVÖK (Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Kar) yaratması hedeflenmektedir. Söz konusu proje, IC Enterra Yenilenebilir Enerji A.Ş.’nin enerji üretim planları içinde önemli bir adım olarak değerlendirilmektedir.

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
IC Enterra Enerji (ENTRA) yeni yatırımını tamamladı
Yorum Yap
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!