featured

Girişim Elektrik’den (GESAN) yeni sözleşme : 4.700.000 Euro

Türkiye’nin önde gelen elektrik sanayi firmalarından biri olan Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş. (GESAN), Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı resmi açıklamada, Sandeks Enerji Üretim ile Beyyurdu Rüzgar Enerjisi Santrali (RES) Projesi’nde yeni bir iş ilişkisi kurduğunu duyurdu.

Şirketin yaptığı bildirimde, BEYYURDU RES Projesi kapsamında anahtar teslimi Ulaşım Yolları, Vinç Platformları Yapımı, Türbin Temelleri, Trafo Merkezi ile OG Yeraltı Kablo İşleri için 11 Mart 2024 tarihinde sözleşme imzalandığı belirtildi. Sözleşme bedeli vergiler hariç 4.700.000 Euro olarak açıklandı. (Dört milyon yedi yüz bin Euro) (Güncel baz Euro/TL kuru ile sözleşme bedeli vergiler hariç 164.500.000 TL’dir.)

GESAN, yaptığı KAP açıklamasında, Sandeks Enerji Üretim ile gerçekleştirilen bu anlaşmanın, şirketin büyüme ve projelerindeki kararlılığını gösterdiğini ifade etti. Şirket yetkilileri, BEYYURDU RES Projesi’nin, Türkiye’nin enerji sektöründeki potansiyelini daha da güçlendirecek önemli bir adım olduğunu vurgulayarak, projenin başarılı bir şekilde tamamlanmasıyla birlikte enerji üretim kapasitelerini artırarak sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunacaklarını belirtti.

GESAN’ın bu yeni iş ilişkisi, Türkiye’nin enerji sektöründeki büyümesine ve yenilenebilir enerji alanındaki projelerine olan güçlü katkısını sürdürme taahhüdünü bir kez daha ortaya koymaktadır.

Girişim Elektrik’den (GESAN) yeni sözleşme : 4.700.000 Euro
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!