featured

Gıda hisseleri yönetim için SPK’ya başvurdu

Şok Marketler Ticaret A.Ş. (SOKM), 12 Mart 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimle Bağımsız Yönetim Kurulu üyelerinin seçimine ilişkin Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvurusu hakkında detaylı bir açıklama yaptı.

Şirketin KAP açıklamasında belirtilene göre, Sn. Mehmet Tayfun ÖKTEM, Sn. Fatma Pınar ILGAZ ve Sn. Aytaç Saniye MUTLUGÜLLER’in bağımsız yönetim kurulu üyeliği için aday gösterilmiş olup, bu adaylıkların Kurumsal Yönetim Komitesi Raporu çerçevesinde değerlendirilmiştir.

Kurumsal Yönetim Komitesi, görev süresi dolan Sn. Ahmet BAL’ın yerine Sn. Mehmet Tayfun ÖKTEM’in bağımsız üyelik için aday teklifini değerlendirerek bir rapor halinde sunmuştur. Ayrıca, Sn. Fatma Pınar ILGAZ ve Sn. Aytaç Saniye MUTLUGÜLLER’in bağımsız üyelikleri için aday teklifini de bağımsızlık ölçütlerini dikkate alarak değerlendirmiş ve bu değerlendirmeleri bir rapor halinde Şok Marketler Ticaret A.Ş.’ye sunmuştur.

Açıklamada, Sn. Mehmet Tayfun ÖKTEM, Sn. Fatma Pınar ILGAZ ve Sn. Aytaç Saniye MUTLUGÜLLER’in adaylıklarının Kurumsal Yönetim Komite Raporu çerçevesinde Sermaye Piyasası Kurulu’na ve yapılacak olan ilk genel kurulda onaya sunulmasına karar verildiği ifade edildi. Şirket, bu adımların kurumsal yönetim ilkeleri doğrultusunda atıldığını vurgulayarak yatırımcılarını bilgilendirmiştir.

Gıda hisseleri yönetim için SPK’ya başvurdu
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!