featured

Ereğli Demir ve Çelik’ten (EREGL) 3 milyar liralık alım

Borsa İstanbul’da Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nın piyasaya güveni artıracak bir geri alım kararı alması dikkatleri üzerine çekiyor. Şirket, önceki gün yaptığı geri alım programı duyurusunu daha da güçlendirmek amacıyla fon büyüklüğünü artırma kararı aldı.

Ereğli Demir ve Çelik, pay geri alım programı çerçevesinde atılan bu önemli adımla birlikte önceki 1 milyar TL’lik fon büyüklüğünü 3 milyar TL’ye çıkardı. Bu karar, şirketin Borsa İstanbul’daki performansını canlandırma ve ölü toprağını üzerinden atma hedefine daha da yaklaştığını gösteriyor.

Gelecek günlerde devlerin sahaya ineceği beklentileri, geçen hafta canlanan BIST 100 endeksinde Ereğli Demir ve Çelik hisselerinin ön plana çıkmasına neden oldu. Özellikle geçen yılın kapanış bilançosunda beklentinin üzerinde bir net kâr açıklamasına rağmen, Bank of America’nın düşük hedef fiyat tahmini şirketin harekete geçmesine neden oldu. Banka, EREGL için önce 19 TL olarak belirlediği hedef fiyatı daha sonra 17 TL’ye düşürmüş, ancak tepkiler üzerine bu fiyatı 47 TL seviyesine çıkarmıştı. Bu gelişmeler, Ereğli Demir ve Çelik’in gelecekteki performansıyla ilgili beklentileri artırıyor.

Ereğli Demir ve Çelik’ten (EREGL) 3 milyar liralık alım
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!