featured

Enerji şirketinden 42 milyon dolarlık anlaşma : Hisse tavana gitti

Borsa İstanbul’da işlem gören enerji devi Smart Güneş Enerji, rekor bir bedelle yeni bir iş anlaşmasına imza attı.

Şirket, 26 Aralık 2023 tarihli seans öncesinde yaptığı açıklamada, %100 bağlı ortaklığı olan Smart Güneş Enerji Ekipmanları Pazarlama A.Ş. ile yurtiçindeki bir kurumsal müşterisi arasında gerçekleşen Güneş Enerji Santrali malzeme tedariği işine ilişkin olarak KDV hariç toplam 42.055.000 ABD Doları değerinde bir sözleşme imzaladığını duyurdu.

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirime göre, bu rekor bedelli iş anlaşması, Smart Güneş Enerji’nin son yıllarda dikkat çeken halka arz şirketlerinden biri olma özelliğini daha da güçlendirdi. Hisse değerleri, yapılan duyuru sonrasında tavan fiyata yükselerek yatırımcıların ilgisini çekti.

Smart Güneş Enerji, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Şirketimizin %100 bağlı ortaklığı olan Smart Güneş Enerji Ekipmanları Pazarlama A.Ş. ile yurtiçindeki kurumsal müşterimiz arasında gerçekleşen Güneş Enerji Santrali malzeme tedariği işine istinaden KDV hariç toplam 42.055.000 ABD Doları tutarında bir sözleşme imzalanmıştır. İşbu açıklamamızın İngilizce versiyonu da yer almakta olup açıklama metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.”

Enerji şirketinden 42 milyon dolarlık anlaşma : Hisse tavana gitti
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!