featured

Dev sanayi şirketinden yeni sözleşme : 318 milyon lira kazanacak

Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş. (CUSAN), 13 Mart 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı bildirimde, yeni bir yapım sözleşmesinin imzalandığını duyurdu.

Ürün yelpazesinde cepheler, kapılar ve pencereler için alüminyum mimari sistemler ile endüstriyel profiller bulunan Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamada, yeni üretim tesisi için Troya Mühendislik Müşavirlik Yapı Limited Şirketi ile yapılan sözleşmeye değindi.

Borsa İstanbul’da CUSAN koduyla işlem gören şirketin açıklamasında, Kırklareli’nin Lüleburgaz İlçesi Evrensekiz Beldesi’ndeki yeni üretim tesisi yatırımına dair güncel gelişmelerin detayları paylaşıldı.

Şirket ile yüklenici firma olan Troya Mühendislik Müşavirlik Yapı Limited Şirketi arasında 13 Mart 2024 tarihli yapım sözleşmesinin imzalandığı belirtilirken, sözleşme bedelinin 318 milyon 236 bin 690 Türk Lirası olduğu ifade edildi.

Açıklamada, yeni tesis inşasının kapasite artırıcı etkisi olduğuna vurgu yapıldı.

Şirket daha önceki bir KAP bildiriminde, ilgili fabrika yatırımı için T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan 2 milyar 713 milyon 680 bin 962 TL tutarında ve üç yıl süreli yatırım teşvik belgesi aldığını duyurmuştu.

Dev sanayi şirketinden yeni sözleşme : 318 milyon lira kazanacak
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!