featured

Ayen Enerji’den RES kararı : Kapasite artışı yapıldı

Ayen Enerji A.Ş. (AYEN), 11 Mart 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderdiği bildirimde, Bağlı Ortaklığı Ayen Ostim Enerji Üretim A.Ş. tarafından işletilen Balıkesir İli Kepsut İlçesi’nde bulunan 24 MWe gücündeki RES/GES Birleşik Yenilenebilir Üretim Tesisine, kapasite artışı yapıldığını duyurdu.

Şirketin yaptığı KAP açıklamasında, Ayen Ostim Enerji Üretim A.Ş. tarafından tesis edilip işletilen söz konusu tesisin, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı (ETKB) tarafından verilen lisans kapsamında, 1 adet 3,6 MWM/3,6MWe gücündeki Türbin-Generatör ünitesinin eklenerek kapasite artışının gerçekleştirildiği belirtildi. Bu yeni ünite, 9 Mart 2024 tarihinde ticari işletmeye alınmış ve elektrik enerjisi üretimine başlamıştır.

Açıklamada ayrıca, ilave türbin ile birlikte tesisin kurulu gücünün 27,6 MW’a yükseltildiği ifade edildi. Ayen Enerji A.Ş. bu adımın, şirketin sürdürülebilir enerji üretimi ve kapasite artışı hedefleri doğrultusunda atılmış önemli bir adım olduğunu vurguladı.

Ayen Enerji’den RES kararı : Kapasite artışı yapıldı
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!