featured

Meteoroloji’den 6 bölge için uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün güncel verilerine göre, ülkemizin genelinde hava sıcaklıkları mevsim normalleri çerçevesinde seyrederken, Ege Bölgesi dışında 6 bölgede yağış bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son tahminlerine göre, ülkemizin büyük bir kısmında parçalı ve çok bulutlu bir hava hakim olacak. Marmara’nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güney Anadolu ile Edirne, Kırklareli, Afyonkarahisar ve Kütahya çevrelerinde yağışların görülmesi bekleniyor.

Toroslar bölgesinde ise karla karışık yağmur etkili olacak. Özellikle Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Orta Toroslar çevresinde karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor. Bu yağışların Bitlis ve Siirt çevrelerinde yer yer şiddetli olabileceği öngörülüyor.

Güneydoğu kesimlerinde ise toz taşınımı gözlemlenebilir. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Orta Toroslar’daki yüksek kar örtüsüne sahip dik yamaçlarda çığ riski bulunuyor.

Hava sıcaklıklarının genel olarak mevsim normalleri çerçevesinde seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzey ve batı yönlerinden eseceği, doğu kesimlerde ise güneyden hafif ve ara sıra orta kuvvette eseceği öngörülüyor.

Meteoroloji’den 6 bölge için uyarı
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!