featured

EPDK 15 şirkete lisans verdi

EPDK’nin duyurusuna göre, elektrik piyasasında faaliyet göstermek isteyen 8 şirkete üretim lisansı verildi. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan ilana göre, aynı piyasada faaliyet gösteren 3 şirketin üretim lisansı sona erdirilirken, 2 şirketin üretim ve 1 şirketin tedarik lisansı iptal edildi.

Bu kapsamda, 4 şirkete şarj ağı işletmeci lisansı da verildi. Elektrik sektörüne yönelik bu lisanslandırma ve iptal işlemleri, sektördeki rekabetin düzenlenmesine katkı sağlamayı amaçlıyor.

Ayrıca, Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) piyasasında faaliyet gösteren 1 şirketin dağıtıcı lisansının süresi uzatılırken, aynı piyasada depolama lisansına sahip olan 1 şirketin lisansı da güncellendi.

Petrol piyasasında da hareketli günler yaşanıyor. Bu çerçevede, 2 ihrakiye teslimi ve 1 madeni yağ lisansı verildi. EPDK’nin bu lisanslama kararları, enerji sektöründeki dinamikleri ve faaliyetleri güncelleyerek, sektöre yeni oyuncuların girişini veya mevcut aktörlerin pozisyonlarını şekillendirme amacını taşıyor.

EPDK 15 şirkete lisans verdi
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!