featured

Yabancıdan 292.9 milyon dolarlık hisse satışı

Borsa İstanbul Pay Piyasası’nda, 8 Mart haftasında yabancı yatırımcılar 292.9 milyon dolarlık hisse satışı gerçekleştirdi. Yurt dışında yerleşik kişilerin, piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış verilere göre, aynı haftada net olarak 292,9 milyon dolarlık hisse satışı gerçekleştirdiği belirtildi.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından açıklanan verilere göre, aynı haftada DİBS (Kesin Alım) net satımları 259,5 milyon dolar olarak kaydedildi.

Yurt dışında yerleşiklerin DİBS (Ters Repo) satımları net 10,7 milyon dolar, net DİBS (Teminat) alımları ise 4,7 milyon dolar olarak gerçekleşti. DİBS (Ödünç) işleminin gerçekleşmediği, şirket borçlanma senetleri alımlarının ise net 6,2 milyon dolar seviyesinde olduğu belirtildi.

Stoklar konusunda ise, yurt dışında yerleşik kişilerin hisse senedi stoklarının piyasa değerinin 33 milyar 587,2 milyon dolar olduğu ifade edildi. DİBS (Kesin Alım) stoklarının 2 milyar 411,5 milyon dolar, DİBS (Ters Repo) stoklarının 1 milyar 741,2 milyon dolar, DİBS (Teminat) stoklarının ise 1 milyar 678,6 milyon dolar olduğu açıklandı. Şirket borçlanma senedi stoklarının ise 101,7 milyon dolar seviyesinde olduğu bildirildi.

Yabancıdan 292.9 milyon dolarlık hisse satışı
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!