featured

SPK’dan 2 şirket ve 2 şirket yöneticisine para cezası

SPK, yaptığı açıklamada, incelemeler sonucunda bir halka açık şirket ve bir halka açık şirketin iki yöneticisine idari para cezası verildiğini duyurdu.

Pınar Süt (#PNSUT), 29 Mart 2023 tarihli olağan genel kurul toplantısında bağımsız yönetim kurulu üye sayısını iki olarak belirlediği için 155 bin 567 lira idari para cezası ile cezalandırıldı.

Dyo Boya (#DYOBY), Şubat 2022 ve Mart 2023 tarihlerinde yapılan olağan genel kurul toplantılarında aynı şekilde bağımsız yönetim kurulu üye sayısını iki olarak saptadığı için 311 bin 134 lira idari para cezasına çarptırıldı.

Dap Gayrimenkul (#DAPGM) hissesinde gerçekleştirilen işlemlere yönelik yapılan incelemede, şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Rafet Yılmaz’a, Kurul İlke Kararı’na aykırı olarak pay satış bilgi formu hazırlanmadan ve onaylanmış pay satış bilgi formu ilan edilmeden şirket sermayesinin yüzde üçünü aşan payların borsada satışa sunulması sebebiyle toplam 311 bin 134 lira para cezası kesildi.

SPK’dan 2 şirket ve 2 şirket yöneticisine para cezası
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!