featured
  1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Özyaşar Galvaniz (OZYSR) halka arz sonuçları açıklandı : OZYSR kaç lot verdi?

Özyaşar Galvaniz (OZYSR) halka arz sonuçları açıklandı : OZYSR kaç lot verdi?

23-24 Mayıs tarihlerinde taleplerin toplandığı Özyaşar Tel ve Galvanizleme Sanayi A.Ş. (OZYSR), borsaya adım atan yeni şirketlerden biri oldu. QNB Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş., halka arz sonuçlarını Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) duyurdu. İşte ayrıntılar…

Özyaşar Tel ve Galvanizleme Sanayi A.Ş.’nin (OZYSR) halka arzı, 23-24 Mayıs tarihlerinde yatırımcıların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Şirketin payları için sürpriz bir şekilde katılımcılara maksimum 51 lot hisse dağıtımı gerçekleştirildi. Halka arza katılan yatırımcı sayısı ise 1.564.428 olarak kaydedildi, bu sayı son dönemin en düşük katılımlarından biri olarak dikkat çekti. Ayrıca, hiçbir gerçek veya tüzel kişinin payların %5’inden fazlasını almadığı belirtildi.

Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) onay alarak halka arz sürecini tamamlayan Özyaşar Tel ve Galvanizleme Sanayi A.Ş.’nin halka arz sonuçları resmen açıklandı. 28 TL fiyatla talep toplayan şirket, toplamda 31.200.000 TL nominal değerli payın satışını gerçekleştirdi. Bu rakam, 26 milyon TL nominal değerli paylar ile ek satışa sunulan 5,2 milyon TL nominal değerli payların tamamını kapsıyor.

Borsa İstanbul tarafından paylaşılan verilere göre, 54.364.684 nominal değerli pay karşılığı 1.564.428 adet emir toplandı ve toplamda 1.522.211.152 TL talep kabul edildi. Talep tutarı, ek satış öncesi halka arz büyüklüğünün 2,16 katına denk geldi. Son dönemlerdeki en düşük katılımlı halka arzlardan biri olarak öne çıktı.

Özyaşar Galvaniz (OZYSR) kaç lot verdi?

Halka arza katılan yatırımcılara 51 lot hisse dağıtıldı.

Özyaşar Galvaniz (OZYSR) halka arz sonuçları açıklandı : OZYSR kaç lot verdi?
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!