featured

Bitcoin’de kritik hafta

Kripto para dünyasının önemli gelişmelerinden biri olan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), spot Bitcoin ETF başvurularıyla ilgili kararını açıklaması için beklenen hafta, kripto para yatırımcıları tarafından büyük bir heyecanla takip ediliyor.

SEC’in başvuruları değerlendirmesi için belirlenen 8-10 Ocak tarihleri arasında sona erecek olan süreç, çarşamba günü ABD piyasalarının kapanışına kadar açıklanacak kararla son bulacak. Bu kritik süreçte SEC, başvuru sahiplerinden belgelerin nihai halini talep etmiş durumda. BlackRock, Valkyrie, Grayscale, Bitwise, Hashdex, ARK 21Shares, Invesco Galaxy, Fidelity, Franklin Templeton, VanEck ve WisdomTree gibi önemli şirketler, başvurularına ilişkin 19b-4 formlarında yapılan değişiklikleri tamamlayarak tekrar SEC’e iletti.

Bitcoin ETF’lerinin onaylanması durumunda, ilk işlem gününde listelenmeye başlanması bekleniyor. Bu gelişme, kripto para piyasasında önemli bir dönemeç olabilir.

Ancak, kripto paraların bu kritik haftaya karışık bir başlangıç yaptığını gözlemlemekteyiz. Bitcoin, yeni haftaya yüzde 1’lik bir artışla 43,994 dolardan başlarken, ethereum ise yüzde 1,11’lik bir yükselişle (son 24 saatte yüzde 1,74 düşüş) 2,217.90 dolardan işlem görüyor. Solana ise yüzde 5’lik bir düşüşle 90 dolardan alıcı buluyor.

Toplam kripto para piyasa değeri ise yüzde 2,15’lik bir düşüşle 1,62 trilyon dolara indi. Bu durum, piyasada belirgin bir dalgalanmanın yaşandığını gösteriyor. Yatırımcılar, SEC’in kararını beklerken, kripto paraların bu önemli dönemde nasıl bir seyir izleyeceğini yakından takip ediyor.

Bitcoin’de kritik hafta
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!