featured
  1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Kripto para yasası meclis gündeminde

Kripto para yasası meclis gündeminde

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu, AK Parti Samsun Milletvekili Mehmet Muş liderliğinde bir araya geldi.

CHP İzmir Milletvekili Rahmi Aşkın Türeli, ilgili kanun teklifinin Adalet Komisyonu ile Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonuna gönderildiğini ancak tali komisyonlarda bu teklifin henüz ele alınmadığını belirtti. Türeli, konuyla ilgili olarak Plan ve Bütçe Komisyonuna, diğer komisyonlardan gelen herhangi bir bilgi olup olmadığını sordu ve bu bağlamda bir alt komisyon kurulmasını önerdi.

İYİ Parti İzmir Milletvekili Ümit Özlale de Türeli’nin önerisine destek vererek, benzer uygulamaların gelecekte de yapılabileceğini ifade etti.

MHP İstanbul Milletvekili İsmail Faruk Aksu, kanun teklifinin TBMM Başkanlığına sunulmasından bu yana uzun bir süre boyunca değerlendirilmesine olanak tanındığını ve bu süreçte bürokratlarla yapılan toplantılarda bilgi alındığını belirtti. Aksu, bu nedenle bir alt komisyona gerek olmadığını düşündüklerini ifade etti.

Komisyon Başkanı Muş ise kanun teklifinin dağıtılmasından itibaren 10 gün içinde tali komisyonlardan herhangi bir rapor veya geri dönüş alınamadığı takdirde ana komisyonun toplantı yapabileceğini hatırlattı. Muş, dağıtımın üzerinden 14 gün geçtiğini ve bu toplantının yapılabilme sürecine geldiklerini belirterek, milletvekillerine teklifi değerlendirmek için iki haftalık bir süre tanındığını söyledi. Ayrıca, konunun detaylı bir şekilde tartışılması için milletvekillerine süre kısıtlaması getirilmediğini vurguladı.

Teklifin ilk imza sahiplerinden AKP Ankara Milletvekili Ömer İleri, komisyona teklif hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

Kripto para yasası meclis gündeminde
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!