featured
  1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Koç Holding’den yeni Yapı Kredi açıklaması

Koç Holding’den yeni Yapı Kredi açıklaması

Koç Holding, Yapı ve Kredi Bankası’nın hisse satışıyla ilgili olarak kamuoyunu bilgilendirme gerekliliğini ortadan kaldıran bir gelişmenin olmadığını belirterek, şirket dışı kaynaklardan gelen bilgilere güvenilmemesi konusunda uyarıda bulundu.

Koç Holding’in resmi açıklamasında, Yapı ve Kredi Bankası AŞ’deki hisselerin satışına yönelik basında çıkan haberlere değinildi ve bu haberlerin şirketin resmi açıklamaları dışında yapıldığı hatırlatıldı.

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderdiği açıklamada, basın organlarında yer alan haberlerde, Koç Holding’in Yapı ve Kredi Bankası hisselerinin satışına ilişkin görüşmelerin son aşamada olduğuna dair iddiaların olduğu vurgulandı.

Açıklamada, önceki gün yapılan duyuruda, “Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-15.1 Özel Durumlar Tebliği kapsamında kamuoyunu bilgilendirme yükümlülüğünü gerektirecek bir gelişmenin olmadığı” belirtildiği hatırlatıldı.

Şirketin açıklamasında, bu tür haberlerin yanı sıra yatırımcıların ve medyanın konu hakkında farklı yorumlarının ve sorularının devam ettiği ifade edildi.

“Bu haberlerde aktarılan detaylar gerçeği yansıtmamaktadır” denilen açıklamada, herhangi somut bir gelişmenin olduğu takdirde yatırımcılarla paylaşılacağı ve şirket dışından gelen bilgilere güvenilmemesi gerektiği vurgulandı.

Ayrıca, yapılan açıklamaların Sermaye Piyasası Kurulu’nun ilgili tebliğine uygun olduğu, şirketin tüm çabalarını doğru ve eksiksiz bilgi sağlamak için gösterdiği ve bu açıklamalardan sorumlu olduğu belirtildi.

Koç Holding’den yeni Yapı Kredi açıklaması
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!