featured

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan ‘locals’ açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Bakan Mehmet Şimşek’in ABD ziyareti kapsamında katıldığı bir panelde kullandığı “locals” kelimesine ilişkin yapılan tartışmalara tepki gösterdi. Bakanlık, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Şimşek’in ifadelerinin siyasi polemik konusu yapılmaya devam etmesinin şaşkınlıkla karşılandığını belirtti.

Açıklamada, Bakan Şimşek’in konuşmasında dezenflasyonun desteklenmesi, programın güçlendirilmesi, yapısal reformlara hız verilmesi ve uluslararası yatırımcıların Türk varlıklarına olan ilgisinin vurgulandığı ifade edildi. Ayrıca, yerel yatırımcıların enflasyonun düşeceğine ikna edilmesi gerektiğine dikkat çekildi.

Bakanlık, konunun uzmanlarının “locals” kelimesinin rutin olarak “yerel yatırımcıları” ifade ettiğini defalarca belirttiğini ve bu terimin ekonomi ve finans çevrelerinde sıkça kullanılan ve kabul gören bir terminoloji olduğunu vurguladı. Bu bağlamda, Bakan Şimşek’e yöneltilen tuhaf ve mantıksız ithamların kabul edilemez olduğu belirtilirken, kasıtlı ve bilinçli bu tür suçlamaların da şiddetle kınandığı ifade edildi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan ‘locals’ açıklaması
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!