featured

Hazine iki tahville 12,8 milyar TL borçlandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı, iki tahville ihale öncesi satışlar dahil olmak üzere toplamda 12,8 milyar TL’lik borçlanmaya imza attı.

Mart ayı borçlanma programında Hazine ve Maliye Bakanlığı, 13 ay vadeli, kuponsuz tahvil ihalesinde 4,51 milyar TL’lik teklife karşılık 388,4 milyon TL net satış gerçekleştirdi. Bu tahvilin bileşik faizi %48,35 olarak kaydedildi.

Ayrıca, 4 yıl vadeli TLREF’e endeksli, üç ayda bir kupon ödemeli tahvilin ihalesinde 19 milyar TL’lik teklife karşılık 6,63 milyar TL net satış gerçekleşti. Bu tahvilin dönemsel faizi %10,68 olarak belirlendi.

İki tahvilin ihale öncesi satışları toplamda 5,75 milyar TL’ye ulaştı. Hazine ve Maliye Bakanlığı, 13 ay vadeli kuponsuz tahvil ihalesinde piyasa yapıcılara 2,16 milyar TL’lik teklife karşılık 1,25 milyar TL satış gerçekleştirdi. Ayrıca, 4 yıl vadeli TLREF’e endeksli, üç ayda bir kupon ödemeli tahvil ihalesinde ise 8,65 milyar TL’lik teklife karşılık 4,5 milyar TL satış yaptı. Hazine her iki tahvil ihalesinde de kamuya satış gerçekleştirmedi.

Hazine iki tahville 12,8 milyar TL borçlandı
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!