featured

Haftaya tedbirle başlayacak ve tedbiri kalkacak hisseler – 22 Nisan 2024

Borsa İstanbul, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, önümüzdeki haftanın başlangıcında bir hissenin tedbirle başlayacağını duyurdu. Ancak, hafta içinde 9 hisseye uygulanan tedbirlerin kaldırılacağı bildirildi.

Sermaye Piyasası Kurulu’nun kararı doğrultusunda uygulanan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) çerçevesinde, SELGD payları için kredili işlemlerin 22 Nisan 2024 tarihli işlemlerden (seans başlangıcından) 21 Mayıs 2024 tarihli işlemlere (seans sonuna kadar) konu edilmeyeceği belirtildi.

Bu hafta tedbirlerin kalkacağı hisseler arasında 24 Nisan Çarşamba günü için PAPIL payı için uygulanan kredili işlem yasağı ve brüt takas; KENT payının kredili işlem yasağı, brüt takas ve emir paketi tedbiri ile PEKGY’nin kredili işlem yasağının gün sonunda sona ereceği belirtiliyor.

26 Nisan Cuma günü ise CEMAS, DERHL, MIPAZ için devreye alınan kredili işlem yasağı; PSDTC ve ERSU için uygulanan kredili işlem yasağı, brüt takas ve emir paketi tedbiri ve OYAYO’nun kredili işlem yasağı, brüt takas, tek fiyat ve emir paketi tedbirinin seans sonunda kalkmış olacağı ifade ediliyor.

Haftaya tedbirle başlayacak ve tedbiri kalkacak hisseler – 22 Nisan 2024
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!