featured

Goldman’dan seçim sonrası ilk yorum

Goldman Sachs, Türk lirası için umut verici bir değerlendirme yayımladı. Yapılan açıklamada, seçim sonrasında TL’nin olumlu bir performans sergilemesinin beklendiği vurgulandı. Raporda, rezerv kayıplarının yanı sıra cari dengedeki hızlı düzelmenin de etkisiyle Türk lirasının önceki aylara göre daha güçlü bir performans göstereceği tahmin ediliyor.

Goldman Sachs ekonomistleri, seçimin ardından artan sermaye akımlarının Türk lirasının daha güçlü bir performans sergilemesine katkı sağlayacağını belirtti. Önde gelen ekonomistler arasında yer alan Clemens Grafe de dahil olmak üzere Goldman Sachs ekibi, yerel seçimlerin sorunsuz geçmesi ve ekonomi politikalarının devamı konusundaki mesajın piyasalar tarafından olumlu karşılanacağını öngörüyor.

Aktarılan raporda, yıl başından bu yana yaşanan sermaye çıkışları ve seçim belirsizliğiyle birlikte Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın rezervlerinde önemli kayıplar yaşandığına dikkat çekildi. Ancak, mevcut politikaların devam etmesi halinde önümüzdeki haftalarda sermaye girişlerinin yeniden başlayabileceği öngörülüyor. Ayrıca, cari dengedeki hızlı düzelmenin de etkisiyle Türk lirasının daha güçlü bir performans göstereceği öngörülüyor.

Goldman’dan seçim sonrası ilk yorum
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!