featured

Enerjisa (ENJSA) yeni şirket kuruyor

Türkiye’nin önde gelen enerji şirketi Enerjisa Enerji A.Ş. (ENJSA), 15 Mayıs 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı bildirimle yeni bir şirket kuruluşu hakkında bilgilendirme yaptı.

Şirketin 13 Mayıs 2024 tarihli Yönetim Kurulu kararıyla, Enerjisa’ya ait olan %100 hissenin bulunduğu “Enerjisa Araç Filo Hizmetleri A.Ş.” adlı yeni bir şirketin kurulmasına karar verildiği belirtildi. Bu doğrultuda, gerekli başvuruların tamamlanarak Enerjisa Araç Filo Hizmetleri A.Ş.’nin kuruluş işlemlerinin 14 Mayıs 2024 tarihinde Ticaret Sicil Müdürlüğü nezdinde tescil edildiği ve 14 Mayıs 2024 tarih ve 11081 sayılı Ticaret Sicil Gazetesi’nde ilan edildiği ifade edildi.

Ayrıca, Enerjisa Araç Filo Hizmetleri A.Ş. adlı yeni şirkete ilişkin fizibilite çalışmalarının kesinleşip yönetim kurulundan nihai onayın alınması beklenirken, yatırımcıların yanlış yönlendirilmemesi adına içsel bilginin açıklanmasının ertelenmesine karar verildiği vurgulandı. Bu süreçte gerekli tüm tedbirlerin alınacağı ifade edilerek, yatırımcıların doğru bilgilendirilmesi için özenle çalışılacağı belirtildi.

Enerjisa (ENJSA) yeni şirket kuruyor
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!