featured

Emeklilerin promosyon ödemeleri bugün başlıyor

Bugün itibariyle emekliler için banka promosyon ödemeleri başlıyor. Kamu bankaları, emeklilere yönelik promosyon tutarlarında artışa gittiler. Bu kapsamda, promosyon tutarları 8 bin ile 12 bin lira arasında değişiyor. Promosyon ödemeleri, işlemleri tamamlanan emeklilere bugünden itibaren yapılacak.

Emekliler, promosyon için başvurularını banka şubelerinden veya e-devlet üzerinden gerçekleştirebiliyorlar. Ancak bankalar, emekliye promosyon sağlamak için 3 yıl taahhüt istiyorlar. Bu süreçte, daha avantajlı bir teklif olduğunda, emekliler banka değişikliği yapma imkanına sahipler.

Birden fazla emekli maaşı alan bireyler, her bir maaş için ayrı ayrı promosyon başvurusu yapabiliyorlar. Ayrıca, halihazırda promosyon almış olanlar da, daha yüksek promosyon teklifleri olduğunda, önceki bankadan aldıkları promosyonu başka bir bankaya taşıyabiliyorlar. Bu süreçte herhangi bir cezai sorumlulukları bulunmuyor, ancak kullanılmayan promosyonun iadesi gerekiyor.

Emekli maaşları dosya bazında alınıyor, bu nedenle eşten dolayı dul maaşı alanlar, kendi maaşlarına ek olarak ayrıca promosyon alabiliyorlar. Ayrıca, dul yetim aylığı alan hak sahiplerine en az 5 bin lira promosyon ödemesi yapılacak.

Banka promosyon düzenlemesinden yaklaşık 16 milyon kişi faydalanacak.

Emeklilerin promosyon ödemeleri bugün başlıyor
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!