featured
  1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Emeklilerin bayram ikramiyeleri için tarih belli oldu : Kurban bayramı emekli ikramiyeleri ne zaman ödenecek? Emeklilerin bayram ikramiyesi ne zaman hesaplara yatacak?

Emeklilerin bayram ikramiyeleri için tarih belli oldu : Kurban bayramı emekli ikramiyeleri ne zaman ödenecek? Emeklilerin bayram ikramiyesi ne zaman hesaplara yatacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emeklilere yönelik Kurban Bayramı ikramiyesinin ödeneceği tarihleri açıkladı. Erdoğan, “Kurban Bayramı ikramiyesini 10-14 Haziran tarihleri arasında emeklilerimizin hesaplarına yatırıyoruz.” dedi. Böylelikle emekliler, bayramdan önce ikramiyelerini alacaklar.

SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı İkramiye Ödeme Tarihleri

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emekli ikramiye ödemelerine dair detayları sosyal medya hesabından paylaştı. Bakan Işıkhan’ın açıklamasına göre:

  • 4 (c) (Emekli Sandığı) kapsamında olanlar: 10 Haziran 2024
  • 4 (b) (Bağ-Kur) kapsamında olanlar: 11 Haziran 2024
  • 4 (a) (SSK) kapsamında olanlar: 12-13-14 Haziran 2024

Emeklilere ve hak sahiplerine toplamda 42 milyar TL bayram ikramiyesi ödemesi yapılacak. Bakan Işıkhan, bu ödemelerin ülkemizin emektarlarına hayırlı ve bereketli olmasını diledi.

İkramiye Miktarları ve Geçmiş Yıllar

Emekli ikramiyeleri, ilk olarak 2018 yılında 1000 TL olarak verilmeye başlanmıştı. 2021’de bu miktar 1100 TL’ye, 2023’te ise 2000 TL’ye yükseltildi. 2024 yılında ise ikramiye yüzde 50 artışla 3000 TL olarak belirlenmiştir.

SGK, 2023 yılı Ramazan Bayramı’nda 15,3 milyon emekli ve hak sahibine toplamda 41,3 milyar TL ikramiye ödemesi gerçekleştirmişti. 2018’den bu yana SGK tarafından toplamda 166,2 milyar TL ikramiye ödenmiş oldu.

Bakan Işıkhan’ın Açıklamaları

Bakan Işıkhan, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Emekli vatandaşlarımızın bayram ikramiyesi ödemeleri, Kurban Bayramı öncesinde 10-14 Haziran tarihleri arasında banka hesaplarına yatırılacak. Emekli ve hak sahiplerimize toplamda 42 milyar TL bayram ikramiyesi ödemesi gerçekleştirilecek. Ülkemizin emektarları, kıymetli emeklilerimiz ve aileleri için hayırlı, bereketli olmasını diliyorum.”

Emeklilerin bayram ikramiyeleri için tarih belli oldu : Kurban bayramı emekli ikramiyeleri ne zaman ödenecek? Emeklilerin bayram ikramiyesi ne zaman hesaplara yatacak?
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!