featured
  1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Emekli maaşları bayramdan önce yatar mı? Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? Emekli ikramiye ve maaşlar birlikte ödenir mi?

Emekli maaşları bayramdan önce yatar mı? Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? Emekli ikramiye ve maaşlar birlikte ödenir mi?

Emekli ikramiyelerinin bayram öncesi ödeneceği açıklamasıyla birlikte, emeklilerin dikkati maaşlar üzerinde yoğunlaştı. Emekliler, ayın 17’si itibarıyla maaşlarını almaya başlayacaklar. Bu durum, emekliler arasında bayramda ve sonrasında maaş alma ayrımını doğuracak gibi görünüyor. Ancak merak edilen bir soru var: Maaşlar da bayram öncesi mi yatacak?

Kurban Bayramı bu yıl 16 ile 19 Haziran tarihleri ​​arasına denk geliyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emekli ikramiye ödemelerinin bayramdan önce yapılacağını duyurdu.

Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emeklilerin bayram ikramiye ödemeleri için takvim çalışmalarının devam ettiğini belirtti ve “Bayramdan önce vereceğiz, yakın zamanda takvim açıklanacak” dedi. Buna göre, emekliye Kurban Bayramı ikramiyeleri bayram öncesinde hesaplara yatırılacak.

Bayram ikramiyesi ve maaşlar toplu halde ödenir mi?

Emekliler, ayın 17’si ile 28’i arasında maaşlarını alabilirler. Bu durumda, bazı emekliler bayramda maaş alırken, bazılarının maaş ödemeleri daha sonraya kalacak gibi görünüyor. Bu nedenle, tüm emekliler için erken aylık ödemeleri gündeme geldi. Peki, bu mümkün mü?

Bu yıl Kurban Bayramı haziran ayının 16’sına denk geliyor. Emekli maaşlarının ödeme tarihi, tahsis numaralarının son hanesine göre belirleniyor. Önceki dönemde ikramiye ödemelerinin bayramdan önceki hafta içinde yapıldığını göz önünde bulundurursak, emekli maaşları ve bayram ikramiyelerinin birleştirilip toplu halde ödenme ihtimali bulunuyor. Hem ikramiye hem maaş ödemelerinin bayram öncesinde toplu halde yapılması, emeklilerin rahat bir nefes almasını sağlayabilir. Ayrıca, geçtiğimiz yılın uygulamasını hatırlarsak, bu durumun gerçekleşme ihtimali oldukça yüksek.

Emekli bayram ikramiyesi ne kadar?

Geçtiğimiz aylarda TBMM Genel Kurulu’nda görüşülen 8. Yargı Paketi sonrasında emekli bayram ikramiyeleri artırıldı. Bayramın içinde bulunduğu ayda gelir ve aylık alma şartıyla Kurban Bayramı’nda geçtiğimiz yıl 2 bin lira olarak ödenen bayram ikramiyesi tutarı, 3 bin liraya yükseltildi.

Emekli maaşları bayramdan önce yatar mı? Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? Emekli ikramiye ve maaşlar birlikte ödenir mi?
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!