featured
  1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatar? Bayram ikramiyesi ne zaman yatar? Emekli kurban bayramı ikramiyesi ne zaman yatacak?

Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatar? Bayram ikramiyesi ne zaman yatar? Emekli kurban bayramı ikramiyesi ne zaman yatacak?

Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte, emekliler arasında bayram ikramiyesinin ödeneceği tarih ve miktarı merak konusu olmaya başladı.

Bu yıl emeklilere verilecek olan bayram ikramiyesi, artan enflasyon karşısında bir rahatlama sağlayacak gibi görünüyor. 2024 yılında emeklilere ödenecek bayram ikramiyesi tutarı 3 bin lira olarak belirlendi. Ancak, emeklilerin bu ikramiyeyi ne zaman alacakları konusu hala netlik kazanmış değil.

Tahminlere göre, ilk emekli bayram ikramiyesi Kurban Bayramı’ndan önceki haftada, yani 5 Haziran ile 10 Haziran arasında hesaplara yatırılacak.

Emekli vatandaşlara verilecek olan bu ikramiyelerin toplamda yıllık 6 bin lirayı bulması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklilerin bayram ikramiyelerinde bütçe imkanlarını zorlamaya devam edeceklerini ve önümüzdeki bayramda bu rakamı yüzde 50 artışla 3 bin liraya yükselteceklerini açıkladı.

Geçtiğimiz yıla kıyasla, bu yıl emeklilere verilecek bayram ikramiyesi miktarında bir azalma yaşanacak. Geçen yıl Ramazan ve Kurban Bayramı’nda toplamda 4 bin lira ikramiye ödenmişti.

Ancak, bu yılki miktarın 3 bin liraya düşürülmesiyle birlikte emeklilerin beklentileri değişiklik gösteriyor.

Bayram ikramiyesi ile ilgili olarak konuşan Işıkhan, “Takvimlendirme çalışması devam ediyor, bayramdan önce vereceğiz. Bu konuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz, yakın zamanda takvim açıklanacak.” şeklinde konuştu. Emeklilere verilecek olan 3 bin TL’lik bayram ikramiyesi için takvimlendirme çalışmalarının hızla sürdüğü belirtiliyor.

Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatar? Bayram ikramiyesi ne zaman yatar? Emekli kurban bayramı ikramiyesi ne zaman yatacak?
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!