featured
Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK), Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında toplandı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki toplantıya, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel, Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan ile ilgili kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı. ( Barış Oral - Anadolu Ajansı )
  1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Ekonomi Koordinasyon Kurulu bugün toplanıyor – 25 Haziran 2024

Ekonomi Koordinasyon Kurulu bugün toplanıyor – 25 Haziran 2024

Ekonomi Koordinasyon Kurulu, bugün önemli bir toplantı için Ankara’da bir araya geliyor. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın başkanlık edeceği bu toplantıda, ekonomi kurmayları son gelişmeleri masaya yatıracak.

Toplantıya Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ev sahipliği yapacak ve saat 11.00’de başlayacak.

İki Ay Aradan Sonra İlk Toplantı

Kurulun son toplantısı, 2024 yılının Mayıs ayında gerçekleştirilmişti. Bugün, iki aylık bir aradan sonra tekrar toplanacak olan Ekonomi Koordinasyon Kurulu, ekonomideki güncel gelişmeleri değerlendirecek.

Gündemde 12. Kalkınma Planı ve Orta Vadeli Program Var

Toplantıda, 12. Kalkınma Planı ve Orta Vadeli Program (OVP) kapsamındaki eylemlere yönelik çalışmaların ele alınması bekleniyor. Bu kapsamda, ekonominin geleceğine yönelik stratejiler ve adımlar masaya yatırılacak.

Enflasyon Ana Gündem Maddesi

Toplantının en önemli gündem maddesi ise enflasyon olacak. Bir önceki toplantının açıklama metninde, yılın ikinci yarısında enflasyonda gerileme beklendiği belirtilmişti. Bugün yapılacak toplantıda özellikle enflasyondaki gerilemenin formülleri üzerinde durulacak.

Toplantı Sonrası Açıklama Bekleniyor

Toplantının ardından kamuoyuna yazılı bir açıklama yapılması bekleniyor. Bu açıklamada, toplantıda ele alınan konular ve alınan kararlar hakkında bilgi verilmesi öngörülüyor.

Ankara’dan gelecek bu önemli ekonomik gelişmeler, piyasalar ve kamuoyu tarafından merakla bekleniyor. Ekonomi Koordinasyon Kurulu’nun alacağı kararlar, Türkiye ekonomisinin geleceği için kritik öneme sahip olacak.

Ekonomi Koordinasyon Kurulu bugün toplanıyor – 25 Haziran 2024
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!