featured

Çalışma Meclisi 29-30 Nisan’da yeniden toplanacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan’ı ziyaret etti ve 13. Çalışma Meclisi’nin 29 Nisan’da toplanacağını duyurdu.

Bakan Işıkhan, ziyaret sırasında 13. Çalışma Meclisi’nin ana temasının “Türkiye Yüzyılında Çalışma Hayatı: Emeğin, Sendikal Örgütlenmenin ve İstihdamın Geleceği” olacağını belirtti. Meclis, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle 29-30 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek.

Program üç gün boyunca çeşitli panellerin düzenlenmesini içeriyor. İlgili bakanlıklar, kamu kurumları, sendikalar, akademisyenler, iş dünyası ve uluslararası kuruluşların temsilcileri katılım gösterecek.

Bakan, sendikalarla sürekli istişare halinde olduklarını ve politikalarını sosyal diyalog çerçevesinde şekillendirdiklerini vurguladı. Ayrıca, Türkiye Yüzyılı’nın çalışanların ve emeğin yüzyılı olacağını ifade etti.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün yaklaşmasıyla birlikte işçi ve emekçilerin haklarının korunmasının önemine değinen Bakan Işıkhan, son 21 yılda sendikal faaliyetlerin destekçisi olduklarını ve sendikalaşma oranının arttığını belirtti. Ayrıca, 1 Mayıs’ın artık barışçıl gösterilerle kutlandığını vurguladı.

Bakan, yerel yöneticilere de seslenerek, belediye çalışanlarının haklarını korumaları ve istihdama yönelik adil politikalar izlemeleri çağrısında bulundu.

Çalışma Meclisi 29-30 Nisan’da yeniden toplanacak
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!