featured

Çalışan emeklilere 5000 TL ikramiye ne zaman yatacak? Çalışan emeklilerin ikramiyesi bu hafta hesaplarda

Çalışan emekliler, bu hafta içinde 5 bin lira ikramiyelerine kavuşacak. Yılın son haftasında Meclis’te gerçekleşecek olan yasal düzenleme ile birlikte, emeklilere yönelik 5 bin liralık ek ödeme resmiyet kazanacak ve paraların hesaplara aktarılması hafta sonuna kadar tamamlanacak.

Meclis Genel Kurulu’nda yılın son haftasında yoğun bir mesai planlanırken, 86 maddelik bir teklifin içerisinde yer alan ve 43 maddesi daha önce onaylanan çalışan emeklilere yönelik ikramiye düzenlemesi, öncelikle yasalaşacak. Teklifin kabul edilmesiyle birlikte, 5 bin liralık ek ödeme, hafta sonuna kadar emeklilerin hesaplarına yatırılacak.

Düzenleme kapsamında, Kur Korumalı Mevduat hesaplarındaki vergi istisnasının devam edeceği, şirketlerin borç yapılandırma süresinin 2 yıl daha uzatılacağı, deprem bölgesinde faaliyet gösteren inşaat ve yapı malzemesi satanlara yönelik cezaların 10 kat artırılacağı ve sosyal medya içerik üreticilerine yönelik vergi düzenlemesinin kapsamının genişletileceği belirtiliyor.

Meclis’te ayrıca, yılın son grup toplantıları gerçekleşecek. MHP ve CHP grup toplantıları bugün yapılırken, İyi Parti ve Saadet Partisi gruplarının liderleri çarşamba günü kürsüde konuşacak.

Çalışan emeklilere 5000 TL ikramiye ne zaman yatacak? Çalışan emeklilerin ikramiyesi bu hafta hesaplarda
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!