featured

Çalışan emeklilere 5 bin lira ikramiye ne zaman yatacak?

TBMM Genel Kurulu, 25 Aralık’ta tamamlanan bütçe görüşmelerinin ardından hız kesmeden devam edecek. AK Parti kaynaklarına göre, 2024 yılı Merkez Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi ile 2022 Yılı Kesin Hesap Kanunu Teklifi’nin görüşmelerinin ardından çalışmalara ara verilmeyecek.

Bütçe maratonunun tamamlanmasının ardından Genel Kurul, ekonomiye yönelik düzenlemeler içeren Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi’nin görüşmelerine devam edecek. 86 maddeden oluşan teklifin 43 maddesi bütçe görüşmelerinden önce kabul edilmişti, şimdi ise kalan maddeler ele alınacak.

Önemli bir düzenleme içeren teklif, çalışan emeklilere 5 bin lira ödenmesini de içeriyor. Bu düzenleme, yeni yıldan önce TBMM Genel Kurulu’nda yasalaşması ve ardından uygulamaya konulması planlanıyor.

TBMM Genel Kurulu, bu kapsamlı teklifin yasalaşmasının ardından bir süreliğine çalışmalarına ara verecek. Bu gelişmelerle birlikte, Türkiye’nin ekonomik ve bütçe politikalarındaki önemli adımların atılması bekleniyor.

Çalışan emeklilere 5 bin lira ikramiye ne zaman yatacak?
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!