featured
  1. Haberler
  2. Borsa
  3. Yabancılar borsada 6 haftadır satışta

Yabancılar borsada 6 haftadır satışta

Borsa İstanbul Pay Piyasası’nda 21 Haziran haftasında yabancı yatırımcılar, 158,3 milyon dolarlık hisse satışı gerçekleştirdi. Bu durum, yabancıların altı haftadır aralıksız olarak hisse satışı yaptığı ve toplamda yaklaşık 2 milyar dolarlık satış gerçekleştirdiği anlamına geliyor.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) verilerine göre, aynı hafta içerisinde DİBS (Kesin Alım) işlemleri 34,5 milyon dolar net alım olarak kaydedildi. Yabancı yatırımcıların ise DİBS (Ters Repo) satışları net 31,5 milyon dolar, DİBS (Teminat) satışları ise net 110,8 milyon dolar olarak gerçekleşti. Şirket borçlanma senetleri alımları ise net 7,1 milyon dolar düzeyinde gerçekleşti.

Yabancıların hisse senedi stokları piyasa değeri 40 milyar 622,0 milyon dolar olarak hesaplandı. DİBS (Kesin Alım) stokları 11 milyar 132,3 milyon dolar, DİBS (Ters Repo) stokları 1 milyar 707,2 milyon dolar, DİBS (Teminat) stokları ise 4 milyar 106,8 milyon dolar olarak açıklandı. Şirket borçlanma senedi stokları ise 396,8 milyon dolar seviyesinde oldu.

Yabancılar borsada 6 haftadır satışta
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!