featured

Yabancılar, Borsa İstanbul’da satışa geçti

Borsa İstanbul Pay Piyasasında, 16 Şubat haftasında yabancı yatırımcılar tarafından gerçekleştirilen hisse satışları, 22,1 milyon doları buldu. Bu veriler, piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak raporlandı. Aynı dönemde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından açıklanan verilere göre, Devlet İç Borçlanma Senetleri (DİBS) kesin alımları net 60,4 milyon dolar olarak kaydedildi.

Yabancı yatırımcıların DİBS (Ters Repo) alımları ise net 33,2 milyon dolar olarak gerçekleşirken, net DİBS (Teminat) ve DİBS (Ödünç) işlemleri gerçekleşmedi. Şirket borçlanma senetleri satışları ise net 0,3 milyon dolar düzeyinde oldu.

Ayrıca, TCMB’nin verilerine göre, yabancıların hisse senedi stokları, 35 milyar 445,5 milyon dolarlık piyasa değerine ulaştı. DİBS (Kesin Alım) stokları 2 milyar 846,3 milyon dolar, DİBS (Ters Repo) stokları 1 milyar 786,5 milyon dolar, DİBS (Teminat) stokları ise 1 milyar 675,8 milyon dolar olarak açıklandı. Şirket borçlanma senedi stokları ise 91,9 milyon dolar seviyesinde bulunuyor.

Yabancılar, Borsa İstanbul’da satışa geçti
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!