featured

Borsa İstanbul’da bu hafta tedbiri kalkacak hisseler – 25 Aralık 2023

Borsa İstanbul, haftaya tedbirle başlayacak ve tedbirleri kalkacak olan hisseleri açıkladı. KAP’a yapılan açıklamalara göre, 3 hisse haftaya tedbirle başlarken, 18 hissenin bu hafta boyunca tedbirleri sona erecek.

Sermaye Piyasası Kurulu’nun kararı doğrultusunda devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) çerçevesinde, EUREN ve KUYAS payları, bugün seans başından 24/01/2024 tarihli işlemlere kadar kredili işlemlere konu edilmeyecek. Ayrıca, AZTEK payları 25/12/2023 tarihli işlemlerden 24/01/2024 tarihli işlemlere kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek.

Emir paketi tedbiri, piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması, emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması, ve emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması uygulamalarını içermektedir. AZTEK payında uygulanan kredili işlem yasağı ve brüt takas tedbirleri de emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecek.

Tedbirleri kalkacak hisseler ise şu şekilde:

  • 26 Aralık Salı günü; KIMMR, LIDFA ve TLMAN paylarına uygulanan kredili işlem yasağı, seans sonunda kalkacak.
  • 27 Aralık Çarşamba günü; GLCVY, VERTU ve KRONT paylarındaki kredili işlem yasağı için son gün olacak.
  • 28 Aralık Perşembe günü; ORCAY, EDATA, LIDER, FONET ve TERA payları için kredili işlem yasağı, SANEL payı için kredili işlem yasağı, brüt takas, tek fiyat ve emir paketi tedbiri kalkacak.
  • 29 Aralık Cuma günü; PRKAB, AVGYO ve KRPLS için kredili işlem yasağı, IDEAS, KRSTL ve MARBL için uygulanan kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbiri seans sonunda kalkmış olacak.
0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
Borsa İstanbul’da bu hafta tedbiri kalkacak hisseler – 25 Aralık 2023
Yorum Yap
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!