featured

Borsa İstanbul’da 5 hisse hakkında tedbir kararı – 16 Mayıs 2024

Borsa İstanbul tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderilen açıklamaya göre, 5 hisse senedi için tedbir kararı alındığı duyuruldu. Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) çerçevesinde, Euro Kapital Yatırım Ortaklığı (#EUKYO.E) payları, 16 Mayıs 2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 14 Haziran 2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar tek fiyat işlem yöntemi ile işlem görecek.

Doğan Burda (#DOBUR.E), Kiler GYO (#KLGYO.E) ve Rubenis Tekstil (#RUBNS.E) payları ise, 16 Mayıs 2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 14 Haziran 2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilmeyecek.

Yeşil Yapı (#YYAPI.E) payları ise, 16 Mayıs 2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 14 Haziran 2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek.

Emir paketi tedbiri, piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması, emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması ve emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması uygulamalarını içeriyor.

Borsa İstanbul’da 5 hisse hakkında tedbir kararı – 16 Mayıs 2024
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!