featured
  1. Haberler
  2. Borsa
  3. Borsa İstanbul’da 4 hisseye tedbir – 12 Haziran 2024

Borsa İstanbul’da 4 hisseye tedbir – 12 Haziran 2024

Borsa İstanbul, yapılan detaylı incelemeler sonucunda dört hisse için önleyici tedbir uygulama kararı aldı. BİST’in Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderdiği açıklamada, bu hisseler hakkında alınan tedbir kararları kamuoyuna duyuruldu.

Tedbir Kapsamındaki Hisseler

BİST tarafından yapılan açıklamaya göre, Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında İzmir Fırça (#IZFAS.E), Link Bilgisayar (#LINK.E) ve Uşak Seramik (#USAK.E) hisseleri 12 Haziran 2024 tarihli işlemlerden (seans başlangıcı) 11 Temmuz 2024 tarihli işlemlere (seans sonu) kadar kredili işlemlere konu edilmeyecek.

Avrasya Petrol (#AVTUR.E) hisseleri ise 12 Haziran 2024 tarihli işlemlerden (seans başlangıcı) 11 Temmuz 2024 tarihli işlemlere (seans sonu) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek.

Emir Paketi Tedbiri Detayları

Emir paketi tedbiri, çeşitli kısıtlamalar içeriyor. Bu kapsamda, piyasa emri ve piyasadan limite emir girişleri kısıtlanacak. Ayrıca, emir iptali, emir miktarının azaltılması ve emir fiyatının kötüleştirilmesi yasaklanacak. Bunun yanı sıra, emir toplama bilgisi yayını da kısıtlanacak.

Bu tedbirler, piyasalarda düzeni sağlamak ve yatırımcıların korunmasını amaçlayan önlemler olarak öne çıkıyor. Borsa İstanbul’un aldığı bu kararlar, yatırımcıların daha güvenli bir ortamda işlem yapabilmelerini sağlamak amacıyla hayata geçirildi.

Borsa İstanbul’da 4 hisseye tedbir – 12 Haziran 2024
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!