featured

Borsa İstanbul’da 3 hisseye tedbir – 21 Aralık 2023

Borsa İstanbul (BİST), Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderdiği bir açıklama ile 3 farklı şirketin hisseleri hakkında tedbir kararı aldığını duyurdu. Yapılan incelemeler sonucunda alınan tedbirler, Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında şekillenmiştir.

Erciyas Çelik Boru (#ERCB.E) payları için alınan tedbir, 21 Aralık 2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 19 Ocak 2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilemeyeceğini belirtmektedir.

Mobiltel İletişim (#MOBTL.E) paylarında ise, 21 Aralık 2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 19 Ocak 2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacak.

Vanet Gıda (#VANGD.E) payları için alınan tedbir ise, 21 Aralık 2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 19 Ocak 2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek. Emir paketi tedbiri, piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması, emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması ve emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması uygulamalarını içermektedir.

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
Borsa İstanbul’da 3 hisseye tedbir – 21 Aralık 2023
Yorum Yap
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!