featured

Borsa İstanbul’da takas için son gün

Kurban Bayramı yaklaşırken, borsa yatırımcıları için önemli bir hatırlatma var: Bugün, hisselerini nakde çevirmek isteyenlerin son günü!

Borsa İstanbul’da işlemlerin takas tarihleri, yaklaşan tatil nedeniyle değişikliğe uğruyor. Perşembe günü yapılan işlemlerin takası, normalde cuma günü gerçekleşirken, bu kez 20 Haziran Perşembe günü gerçekleştirilecek.

Kurban Bayramı tatilinde nakde dönüş yapmak isteyen yatırımcıların, işlemlerini bugün tamamlamaları gerekiyor. Borsa İstanbul Pay Piyasaları’nda işlemler “T+2” sistemine göre gerçekleştiği için, yarın gerçekleştirilen bir hisse senedi işleminin tahsilat ve ödemeleri cuma günü yapılacak.

Perşembe günü işlem yapan yatırımcılar ise tahsilat ve ödemelerini, 20 Haziran Perşembe gününe kadar beklemek durumunda kalacaklar.

Cuma günü işlem yapanlar ise işlemlerinin nakit gerçekleşmesi için 21 Haziran Cuma gününü bekleyecekler. Bu detayları göz önünde bulundurarak, Kurban Bayramı öncesinde borsa işlemlerini düzenlemek isteyen yatırımcıların bugün işlemlerini tamamlamaları kritik bir önem taşıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
Borsa İstanbul’da takas için son gün
Yorum Yap
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!