featured

Borsa İstanbul’da bu hafta tedbirleri kalkacak hisseler – 18 Mart 2024

Borsa İstanbul, yapılan açıklamalara göre haftaya tedbirle başlayacak ve geçen ay tedbir konulan 11 hissenin bu hafta tedbirlerinin sona ereceği belirtildi.

Sermaye Piyasası Kurulu’nun kararı doğrultusunda Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında, DOBUR payları 18 Mart 2024 tarihli işlemlerden 17 Nisan 2024 tarihli işlemlere kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek.

Emir paketi tedbiri, piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması, emir iptalinin ve emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması gibi uygulamaları içeriyor. Ayrıca, emir toplama bilgi yayınının da kısıtlanması söz konusu olacak. DOBUR payında uygulanmakta olan kredili işlem yasağı ve brüt takas tedbirleri de emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecek.

MOGAN payları ise 18 Mart 2024 tarihli işlemlerden 17 Nisan 2024 tarihli işlemlere kadar kredili işlemlere konu edilemeyecek.

Bu hafta tedbirleri kalkacak hisseler arasında şunlar yer alıyor:

– Bugün seans sonunda AVHOL için uygulanan kredili işlem yasağı ve brüt takas tedbiri ile ETYAT için konulan kredili işlem yasağı, brüt takas ve emir paketi tedbiri kaldırılacak.

– 19 Mart Salı günü; CEOEM için uygulanan kredili işlem yasağı kalkacak.

– 20 Mart Çarşamba günü; DESPC, TDGYO, CMBTN paylarına uygulanan kredili işlem yasağı, AVTUR için konulan kredili işlem yasağı, brüt takas, tek fiyat ve emir paketi tedbiri gün sonunda kalkmış olacak.

– 21 Mart Perşembe günü; PATEK ve VESTL için kredili işlem yasağı, GARFA için kredili işlem yasağı ve brüt takas tedbiri seans sonunda kalkacak.

– 22 Mart Cuma günü: CRDFA payındaki kredili işlem yasağı seans sonunda kalkmış olacak.

Borsa İstanbul’da bu hafta tedbirleri kalkacak hisseler – 18 Mart 2024
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!